«DIEVDĀRZIŅŠ» UN IECAVAS UPES DOLOMĪTA KRASTU ATSEGUMI

Iecavas nov.
map
Pārupes iela 4, Iecava, Iecavas nov.
LV-3913
  • phone2
    +37126639727
Apraksts
  • Dievdārziņš jeb Dieva dārzs ir senvieta (senlatviešu kapsēta) Iecavas upes krastā, no kura paveras gleznains skats uz Iecavas upi un luterāņu baznīcu. Tā tiek uzskatīta par 1812. gada kara laikā kaujās pie Iecavas kritušo Napoleona armijas karavīru apbedījumu vietu, tāpat saglabājusies leģenda par pirmo Iecavas baznīcu un nostāsti par zemgaļu svēto vietu un kādreiz šeit stāvējušo dobumakmeni. Dievdārziņš atjaunots 2010. gadā. Savulaik necaurredzamais koku un krūmu biezoknis pārtapis par parku; no skatu laukumiņa, kas izbūvēts upes stāvkrastā, paveras lielisks skats uz evaņģēliski luteriskās baznīcas smaili un Iecavas upi. 2011. gadā Dievdārziņā izvietots informatīvais stends un mākslinieka Ulda Sterģa izkalti akmeņi. Lielākais akmens ar tajā iekaltu ornamentu «zarotais dārziņš» un uzrakstu «Dievdārziņš» novietots pie ieejas kultūrvēsturiskajā objektā, bet otrs akmens ar iekaltu Māras krustu novietots tuvāk upes krastam. No Pārupes ielas līdz skatu platformai ved taka, kas veidota no dabiska, neregulāras formas plēsta granīta bruģakmens. Izveidota 210 m gara koka laipu taka, no Dievdārziņa skatu laukuma līdz Pārupes gājēju tiltam. Ejot pa taku, var apskatīt dolomīta atsegumus, avotu (vienu no nedaudzajiem, kas tek pret saules lēktu - Austrumiem), interesantus kokus, tajā skaitā dižkoku – osi. Informācija no http://www.iecava.lv/lv/turisms/apskates-objekti/
Ātrā saziņa

Karte
PIETEIKT UZŅĒMUMU
Lūdzu norādīt nepieciešamo informačiju.
Lūdzu norādīt nepieciešamo informačiju.
Lūdzu norādīt nepieciešamo informačiju.
Lūdzu norādīt nepieciešamo informačiju.
PIETEIKTIES JAUNUMIEM

Projekts Latvijā Radīts realizēts sadarbībā ar AS "Attīstības finanšu institūciju Altum”,
Eiropas Sociālā fonda projekta NR 9.1.1.3/15/I/001 "Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai" un Labklājības ministrijas atbalstu.

Sadarbības interesēs ar mums var sazināties pa tālruni: +371 29438344 vai rakstot uz elektroniskā pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Meklējiet mūs sociālajos tīklos

Piedāvājam dažādus digitālā mārketinga risinājumus

Draugi un sadarbības partneri

Latvijaradits.lv datu bāzē iekļautās informācijas, vai informācijas daļas pavairošana vai izplatīšana ir stingri aizliegta. Sadarbības interesēs ar mums var sazināties pa tālruni: +371 29438344 vai rakstot uz elektroniskā pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

© Latvijā Radīts. Visas tiesības paturētas.