Site logo
Made in Latvia

Apauds - Tautas tērpi un rokdarbi

Mārupes nov., LV-2167

apraksts

Latviešu tradicionālais tautas tērps ir 18. un 19. gadsimtos tagadējās Latvijas teritorijā valkātu goda drānu komplekts. Tas pārsvarā tika izgatavots mājas apstākļos, gandrīz katrā lauku sētā. Drānu darināšanai izmantoja gan no mājās vērptas vilnas austos audumus, gan, it īpaši 19. gs. otrajā pusē, rūpnieciski ražotus pirktus audumus. Tautas tērpu gatavošanas māku nodeva no mutes mutē, no rokas rokā māte savai meitai un viņa tālāk savai
meitai – tā no paaudzes paaudzē gadsimtu gaitā. Arī es šo māku un zināšanas esmu saņēmusi mantojumā no savas mammas un vecmammas.
Es uzskatu par savu pienākumu saglabāt šīs tradīcijas un veicināt to popularizēšanu mūsu sabiedrībā. Mēs dzīvojam laikā, kad irļoti svarīgi apzināties savas saknes, savu nacionālo piederību. Lielisks veids, kā sevi identificēt ar savu tautu, ir sava tautas tērpa valkāšana.

darba laiks

Pēc iepriekšējas vienošanās.

ātrā saziņa

karte

Projekts Latvijā Radīts realizēts sadarbībā ar AS "Attīstības finanšu institūciju Altum”, Eiropas Sociālā fonda projekta NR 9.1.1.3/15/I/001 "Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai" un Labklājības ministrijas atbalstu.

SIA LAIMA LV ir sociālā uzņēmuma statuss un tas ir Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas biedrs.

Projekts Latvijā Radīts atbalsta sociālo uzņēmējdarbību un cilvēkus ar īpašām vajadzībām,

nodrošinot bezmaksas iespējas informācijas un reklāmas izvietošanai projekta ietvaros.

Sadarbības iespēju un jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar mums.